Neohodnoceno

Pralinka Marcipán - jahoda

Krusta z bílé čokolády naplněná bílou čokoládou se smetanou a marcipánem s jahodovou příchutí.

Skladem
20 Kč / ks 1 666,67 Kč / 1 kg
Kategorie: Pralinky

Originální ručně vyráběná pralinka s náplní podle tradičních receptur z bílé čokolády, smetany, marcipánu a jahodové příchuti v bílé čokoládě.

 

Hmotnost: 12 g

Alergeny: sojové boby (sója) a výrobky z nich, mléko a výrobky z nich, skořápkové plody (mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie) a výrobky z nich

Složení:

Základ: cukr, kakaové máslo, polotučné mléko sušené (jen bílá a mléčná), kakaová hmota, emulgátor sojový lecitin, aroma přírodní vanilka

Náplň: cukr, ztužený rostlinný tuk, sušené mléko odtučněné, sušená syrovátka, kyselina (kyselina citronová), jedná sůl, aroma přírodně identické, voda, hydrogenovaný rostlinný tuk, rostlinná vláknina, kaseinát sodný, stabilizátor: sorbitol, hydroxylpropylceluloza, emulgátory: estery monoglyceridů s kyselinou mono a diacetyl vinnou, polysorbate 60, sůl, aroma, barvivo: beta karoten, glukózový cukr, voda, koncentrované pyré (jahody, bezinky), aroma, barviva, regulátory kyselosti,  želírující látky, obsah ovocné složky ochucovací pasty odpovídá 70 % ovoce.

 

ikona_žárovka-100

Historie marcipánu je velmi dlouhá a opředená spoustou legend. Marcipán totiž patří mezi nejstarší cukrovinky světa – cukrovinku podobnou marcipánu pojídali již staří Řekové ve 4. stol. př. n. l. První zmínka o marcipánu jako takovém je z roku 700 z Orientu. Odtud se také rozšířil ve 14. století do Evropy. Až do 18 století lidé věřili v jeho léčebné účinky. Snad nejznámějším modelářem marcipánových figurek byl sám Leonardo da Vinci, pro kterého byl marcipán výborně tvárným materiálem pro jeho sochy. Bohužel, byl tento materiál jedlý a velmi chutný, takže veškerá umělcova díla byla snědena.

kakaový bob_ikona

...a trochu o nás i našich pralinkách

Poprvé jsme nahlédly pod pokličku výroby čokolády v roce 1990. Onemocněly jsme čokoládou a touhou mít ji na blízku každý den. Naše výroba šla již od začátku cestou typickou pro Belgii a Holandsko, a proto naprosto základní surovinou pro všechny naše pralinky a čokoládové výrobky je kakao pražené v nejstarší belgické pražírně. I když pražírna je až polovina cesty kakaa. Všechno to začíná již na plantážích. A právě u západoafrických pěstitelů začíná příběh každé naší pralinky. Pěstitelské řemeslo farmářů z Pobřeží slonoviny a Ghany je jádrem unikátní chuti bobů a pak i samotné čokolády. Naše čokolády i náplně do pralinek vznikají na základě starých belgických a francouzský receptur, jejichž základem je právě kvalita každé použité suroviny.

Každá naše pralinka je naprosto jedinečná. Je jedinečná s prostého důvodu - všechny naše pralinky i figurky se vyrábí ručně, a každý detail je odrazem toho, kdo pralinku míchal a maloval.

A tahle „světová“ cesta nám přijde na čokoládě nádherná a fascinující - kakaový bob vypěstovaný v Africe, zpracovaný v Belgii cestuje až do valašských Vizovic, aby z něj na základě francouzských a belgických receptur vznikla lahodná pralinka. V podstatě celý svět se spojí proto, abych si mohli pochutnat na této sladké delikatese.

 

originální receptury-01pravá čokoláda-01ruční výroba-01

Zpět do obchodu