Neohodnoceno

Pralinka Marcipán - pistácie

Bílá čokoláda, smetana, marcipán, pistáciová příchuť s kousky pistáciových oříšků v mléčné čokoládě.

Skladem
12 Kč / ks
Kategorie: Pralinky

Originální ručně vyráběná pralinka s náplní podle tradičních receptur z bílé čokolády, smetany, marcipánu a pistáciové příchuti s kousky pistáciových oříšků v mléčné čokoládě.

Hmotnost: 10 g

Alergeny: sojové boby (sója) a výrobky z nich, mléko a výrobky z nich, skořápkové plody (mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie) a výrobky z nich

 

Složení: 

Základ: cukr, kakaové máslo, polotučné mléko sušené (jen bílá a mléčná), kakaová hmota, emulgátor sojový lecitin, aroma přírodní vanilka

Náplň: cukr, ztužený rostlinný tuk, sušené mléko odtučněné, sušená syrovátka, emulgátor (sojový lecitin), kyselina (kyselina citronová), jedná sůl, aroma přírodně identické, voda, hydrogenovaný rostlinný tuk, rostlinná vláknina, kaseinát sodný, stabilizátor: sorbitol, hydroxylpropylceluloza, emulgátory: estery monoglyceridů s kyselinou mono a diacetyl vinnou, polysorbate 60, lecitiny, sůl, aroma, barvivo: beta karoten, glukózový sirup, cukr, voda, pistáciová pasta, kousky pistácií, modifikovaný škrob, aroma, barvivo kurkumin, zahušťovadlo xanthan, regulátor kyselosti kyselina citronová.

 

ikona_žárovka-100

Historie marcipánu je velmi dlouhá a opředená spoustou legend. Marcipán totiž patří mezi nejstarší cukrovinky světa – cukrovinku podobnou marcipánu pojídali již staří Řekové ve 4. stol. př. n. l. První zmínka o marcipánu jako takovém je z roku 700 z Orientu. Odtud se také rozšířil ve 14. století do Evropy. Až do 18 století lidé věřili v jeho léčebné účinky. Snad nejznámějším modelářem marcipánových figurek byl sám Leonardo da Vinci, pro kterého byl marcipán výborně tvárným materiálem pro jeho sochy. Bohužel, byl tento materiál jedlý a velmi chutný, takže veškerá umělcova díla byla snědena.