Neohodnoceno

Pralinka Ruby

Růžová čokoláda Ruby v kombinaci s kousky křupavé oplatky a červeného ovoce.

Skladem
35 Kč / ks 3 500 Kč / 1 kg
Kategorie: Pralinky

Originální ručně vyráběná pralinka s náplní podle tradičních receptur z růžové čokolády Ruby v kombinaci s kousky křupavé oplatky a červeného ovoce.

 

Hmotnost: 8 g

Alergeny: sojové boby (sója) a výrobky z nich, mléko a výrobky z nich

Složení: 

Základ: cukr, kakaové máslo, sušené odtučněné mléko, polotučné sušené mléko, kakaová hmota, rostlinné oleje (palmový, slunečnicový, z palmových jader, kokosový), jemně drcené palačinky (pšeničná mouka, dehydrovaný mléčný tuk, ječmenná sladová mouka, sůl), dehydrované červené ovoce, emulgátor sójový lecithin, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, přírodní vanilkové aroma

 

ikona_žárovka-100 Co je Ruby? Mléčná, bílá a hořká - to byly celých osmdesát let tři existující druhy čokolády. V roce 2017 byl učiněn nový objev a vznikla růžová čokoláda ruby, což je v překladu rubín. Růžová ruby se vyrábí ze speciální odrůdy kakaových bobů, které mají narůžovělou barvu a nakyslou chuť a pocházejí z Ekvádoru, Brazílie a Pobřeží slonoviny. Růžová barva tak není způsobena žádným dobarvováním.
kakaový bob_ikona

...a trochu o nás i našich pralinkách

Poprvé jsme nahlédly pod pokličku výroby čokolády v roce 1990. Onemocněly jsme čokoládou a touhou mít ji na blízku každý den. Naše výroba šla již od začátku cestou typickou pro Belgii a Holandsko, a proto naprosto základní surovinou pro všechny naše pralinky a čokoládové výrobky je kakao pražené v nejstarší belgické pražírně. I když pražírna je až polovina cesty kakaa. Všechno to začíná již na plantážích. A právě u západoafrických pěstitelů začíná příběh každé naší pralinky. Pěstitelské řemeslo farmářů z Pobřeží slonoviny a Ghany je jádrem unikátní chuti bobů a pak i samotné čokolády. Naše čokolády i náplně do pralinek vznikají na základě starých belgických a francouzský receptur, jejichž základem je právě kvalita každé použité suroviny.

Každá naše pralinka je naprosto jedinečná. Je jedinečná s prostého důvodu - všechny naše pralinky i figurky se vyrábí ručně, a každý detail je odrazem toho, kdo pralinku míchal a maloval.

A tahle „světová“ cesta nám přijde na čokoládě nádherná a fascinující - kakaový bob vypěstovaný v Africe, zpracovaný v Belgii cestuje až do valašských Vizovic, aby z něj na základě francouzských a belgických receptur vznikla lahodná pralinka. V podstatě celý svět se spojí proto, abych si mohli pochutnat na této sladké delikatese.

 

originální receptury-01pravá čokoláda-01ruční výroba-01

Zpět do obchodu